Čo ak nám vystačí vzduch ? Áno je to možné, poďme sa nad tým hlbšie zamyslieť.

Nie je nič nové, že áut po cestách, ktoré pre svoj chod spaľujú fosílne palivá pribúda, pričom palivo ktoré živí ich každodennú prevádzku odbúda. Akoby nestačilo, že je drahé pre užívateľa, tento druh paliva je dokonca veľmi škodlivý pre životné prostredie, čo na seba naväzuje ešte veľké množstvo ďaľších a ďaľších začarovaných kruhov. Jednoducho je čas fosilné palivá považovať za biznis z minulosti.. Dokonca už prišiel aj čas nehľadiať na všetko ako na biznis. Prišiel čas na hľadanie nových prepojení a uľachčení , čím môžeme ušetriť mnoho. Dokonca omnoho viac než by nám ponúkol blahobyt bohatstva tak ako niektorým, ktorý ktorý si na dvore našli náležisko ropy. Každá truhlica má svoje dno, je takzvane vyčerpatelná. Predstavme si, ale obnoviteľný zdroj, ktorý bude fungovať ako z rozprávky a nikdy sa nevyčerpá.

 

Nie je podstatné ktorý z alternatívnych zdrojov zvíťazí a nahradí autá dnešnej doby,

ktoré škodia životnému prostrediu. Vyčerpateľnosť je dosť deprimujúce pomenovanie, ak je ho možné nahradiť  slovom s iným významom, jednoducho nahradiť výčerpateľnosť obnoviteľnosťou. Jednoznačne poznáme viac teórií, ktoré by mohli fungovať, pre každý smer už dokonca existuje viacero technológii. Sme názoru, že by sa všetky techniky mali spojiť, jedna cesta žiaľ totiž nestačí.Prečo vyrábať naraz autá na elektriku a aj na vzduch?

Odpoveď je veľmi jednoduchá, autá na elektrický pohon môžu mať veľmi podobnú konštrukciu ako tie na vzduch, autá na vzduch by tak mohli byť ako jedna z alternatív moderného ECO auta, ktorú si môžete vybrať tak ako si dnes vyberáte medzi benzínovým a naftovým motorom.
Karoséria aj zovňajšok auto môže byť ten istý, záleží iba či si vyberiete auto na elektriku, alebo auto na vzduch. Rozdiel bude iba v tom, že namiesto baterky sa auto bude pohybovať vďaka zásobe vzduchu v natlačených fľaškách. Dojazd je podobný, na čerpacích staniciach si veľmi jednoducho vymeníte prázdnu fľašu za plnú a môžete ísť ďalej.

    


Má cenu porovnávať výhody?

Porovnávať elektromobily a „vzduchomobili“ je jednoduché. Elektromobilu hrá do karát, že už reálne existuje celkom slušné množstvo výrobcov, ktorý sú schopný takéto autá vyrábať a dodávať na trh. Technológia áut na vzduch je trošíčku pozadu, práve preto žiadame tých, ktorý by chceli podporovať naše zmýšľanie, nech sa zapoja.

Autá poháňané vzduchom sú „nevyčerpateľnejšia cesta“ ako elektromobily. Nie je to však podstatné, podstatné je, že obe tieto technológie by mali ísť ruka v ruke s tvárou vztýčenou a jasným pohľadom do budúcnosti.

 

Motor na vzduch môže byť jednoduchý.

Dlhodobé skúsenosti z praxe konštruktérov naučili, že čím je systém zariadenia jednoduchší, tým je aj dlhodobejší a je menšia pravdepodobnosť, že sa pokazí. Technológia na ktorej je založený Wankelov motor, špeciálne upravená na vzduch je jednoduchá a účinná.