Výhody:

Vyššia účinnosť, porovnateľná s elektrickým pohonom, dojazd cca 100km

Príjemný pre vodiča:

- Nikdy nezhasne. Rozbehne sa aj do kopca bez spojky.

- Pri predbiehaní môže prudko akcelerovať. Krátkodobo zvýši výkon až 3x.

- Tichý, bez vybrácií. Rotačný motor.

- Tankovanie je krátké, do 1minúty. Deje sa deje automaticky výmenou zásobníku pri platení kartou v automatu.

Nepotrebuje deficitné ani agresívne materiály.

 

Prečo práve Wankel?

Prečo práve Wankelov rotačný motor je základom pohonu?

Pretože je rotačný, jednoduchý, nemá množstvo ventilov, okrem jedného malého na vstreku stlačeného vzduchu.

Navrhovaný úsporný pracovný cyklus je v ňom je optimálny.

. To ale pri použití vzduchu

Pohon vzduchom rieši aj jediný problém Wankela: tesnenie. Sú tu podstatne nižšie teploty a nie sú u žiadné splodiny spalovania. Tesnenie potom vydrží celú dlhú životnosť motora.

Prečo motor ešte nie je vyrobený?

To, že sa motor bude krútiť je jasné, preto sme sa sústredili na posúdenie návrhu odborníkmi z praxe aj univerzít. Ich názor je pozitívny. Ukazuje kam sa ubrať pri riešení motora a jeho skúškach.

Prečo motor nevyrobíme za svoje a nezoberieme celý zisk? Alebo tomu málo veríme?

Dobrých nápadov a patentov tu bolo veľa. Vynálezca zostrojil niečo, čo sa točilo a tým to skončilo. Chýbal výskum, skúšky a merania, ktoré by z nápadu urobili komerčne použiteľný výrobok. Chýbal investičný plán a obchodný zámer. Chýbala infraštruktúra – celé zabezpečenie výrobku od komponent, servisu až po energetické zdroje dostupné po ceste.

My ideme rovno k veci: zapájame odborníkov z univerzít, pripravujeme technické riešenie, vieme zabezpečiť výrobu a oslovujeme investorov.
Motor potrebujeme vyrobiť a odskúšať.

 

Prečo hľadáme investorov?

Oslovujeme skúsených investorov, ktorý nám pomôžu s investičným projektom, jeho riadením a kontrolu, aby sa za prijateľné náklady urobil predajný výrobok. Veríme, že nám ich skúsenosti pomôžu aj pri úspešnom predaji licencií. Prípadne navrhnú iné spôsoby zhdnotenia výsledku.

 

Prečo zatiaľ toto riešenie nemá publicitu?

Najprv chceme v kľude všetko overiť a odskúšať. Na verejnosť chceme dať až overené fakty. Žiadne pompézne dohady. Nie všetko sa musí vydariť ako si riešiteľ želá, ale solídny výskum môže zistiť aj možnosti, s ktorými sme nerátali. Pozrieme sa na príklad spaľovacích motorov, aký rozvoj dosiahli vďaka dôkladnému výskumu,. Aj po sto rokoch vývoja motorov je stále možné navrhnúť zásadné zlepšenia. Sebelepší nápad nie je hneď hotový. Tak načo čakať sto rokov. Ideme vzduchový motor vyriešiť dobre hneď.